Gry planszowe dla dzieci

Dzisiejsze planszówki nadają się dla osób w każdym wieku. Ich tematyka i kategorie są tak szerokie, że każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie.

Twórcy przewidują różne stopnie trudności dla różnych grup wiekowych.

Najniższą wiekiem grupą odbiorców są dzieci do 2 lat.

Gry planszowe dla dwulatków

W tym przedziale wiekowym możemy znaleźć takie planszówki jak „Kapitan nauka”, „Przeciwieństwa”, „Potworne porządki”, „Co robi miś?” czy „Kolorki”.

Są to proste gry edukacyjne, mające na celu naukę kolorów, słów, zwierząt i innych otaczających nas rzeczy za pomocą rysunków i zabaw.

Dla trzylatków i czterolatków

Drugim przedziałem wiekowym są gry dla trzylatków i czterolatków.

Gry dla tych dzieci, podobnie jak powyższe planszówki mają na celu naukę otaczającej rzeczywistości, jednak z większym stopniem trudności dostosowanym do wieku. Możemy tu znaleźć takie pozycje jak „Dobble 1 2 3”, „Pingwin na lodzie”, „Zosia”, „Matematyka” czy „Abecadło”. W grupie planszówek dla czterolatków możemy znaleźć znane tytuły takie jak „Zingo”, „Pizza”, „Modnisie”, „Kurnik” czy „Już Czytam”.

Dla pięciolatków

Kolejnym przedziałem proponowanym przez producentów są planszówki od 5 roku życia.

Dla dzieci w tym wieku chętnie kupowane są takie gry jak „Dobble plaża”, „Pytaki”, „Pędzące żółwie”, „Mistakos” czy „Cukierki”.

Gry planszowe dla sześciolatków

Dla grupy dzieci od 6 roku życia przewidziane są już trudniejsze a zarazem ciekawsze nawet dla dorosłych planszówki.

Od tego przedziału istnieje na rynku największy wybór gier planszowych. Możemy tu znaleźć gry planszowe takie jak „Boost”, „Kraina lodów”, „Lisek urwisek”, „Wiewióry” czy znane i lubiane „Uno”.

Dla siedmiolatków

W przedziale od 7 lat możemy znaleźć następujące gry planszowe:

„Cat stax”, „Story Cubes”, „Mam oko”, „Kotobirynt” czy „Kto to zrobił?”. Dla 8 latków przewidziane są takie gry jak „Domek”, „Abalone Classic”, „Baobab”, „Memuuu” czy „Skaczące jajeczka”.

Gry planszowe dla dziewięciu lat

Dla dzieci, najwyższą grupą wiekową są gry dla dzieci od lat 9, która kończy serię planszówek typowo dziecięcych.

Po tym przedziale występują gry typowo dla młodzieży i osób dorosłych. W kategorii gier do lat 9 znajdziemy plaszówki takie jak „Wsiąść do pociągu: Europa”, „Jungle Speed”, „Planeta”, „Sushi go” czy „Abalone Travel”.