Gry planszowe dla dwulatków

Gry dla dwulatków sprawiają największy problem dla producentów, gdyż ich stopień trudności musi być na tyle niski żeby dwulatki z chęcią i zainteresowaniem usiadły do gry w planszówkę.

Ważna jest ty ciekawa tematyka, kolorystyka i dobór tematyki, którym najczęściej interesują się dwulatki.

Polecane gry planszowe dla 2-latków

1. Jednym z najchętniej wybieranych tytułów przez rodziców dla dwulatków jest przede wszystkim gra planszowa „Kolorki”.

Jej celem jest edukacja dzieci o kolorach. Gra zawiera ciekawe i niebanalne rysunki, które zainteresują nawet najbardziej wymagającego dwulatka.

Ponadto jest to gra w wyjątkowo dobrej cenie, co czynią ja jeszcze bardziej atrakcyjną.

2. Rodzice dwulatków chętnie wybierają dla swoich pociech w tym wieku „Co robi miś?”

Gra wspomaga naukę czynności i dopasowywanie pasujących części rysunków. Ta planszówka jest również niedroga, więc nadaje się dla żywiołowych dwulatków, którym często zdarza się niefortunnie cos zniszczyć.

3. Ciekawą propozycją dla dwulatków okazała się także gra planszowa „Przeciwieństwa”.
Gra ta wspomagająca naukę emocji i przeciwnych sobie stanów. Ciekawa szata graficzna zainteresuje każdego dwulatka. Kreatywność twórców osiągnęła tu niebywały sukces gdyż gra w dużym stopniu różni się od pozostałych propozycji na rynku.

Gdzie najlepiej kupić planszówkę dla dwulatka

Gry dla dwulatków są mniej dostępne stacjonarnie niż gry dla wyższych przedziałów wiekowych(planszówki dla dzieci do sześciu lat i planszówki powyżej dziewięciu lat) dlatego warto takich pozycji poszukać na różnych stronach internetowych, gdzie propozycji na pewno nie zabraknie.

Podejmując decyzję o kupnie planszówki dla dwulatka warto zwrócić uwagę na ciekawość i nietuzinkowość szaty graficznej, temat interesujący wasze dziecko, wielkość elementów i cenę, która też jest kryterium wyboru gry.

Mając możliwość zakupu w sklepie stacjonarnym warto zabrać ze sobą dziecko, aby samo mogło zdecydować o tym czego chce się uczyć i czym chce się bawić.