Gry planszowe dla dziewięciolatków i starszych dzieci

Dzieci w wieku dziewięciu lat i powyżej mogą skupić się już nie tylko na edukacji, ale także na relaksacji i odprężeniu.

Planszówki dla tego przedziału wiekowego świetnie sprawdzą się dla całej rodziny (więcej o planszówkach stricte rodzinnych tutaj), gdyż możemy znaleźć tu gry zarówno towarzyskie jak i karciane czy kościane.

Propozycje planszówek dla 9-cio i 10-cio latków

1. Wśród planszówek dla dziewięcio i dziesięciolatków często kupowaną staje się gra „Sushi go” oparta na logicznym myśleniu.

Zawodnicy otrzymują karty z nazwami składników, z których muszą stworzyć niepowtarzalne i pyszne sushi.

Gra jest łątwodostępna stacjonarnie, jednak wiele stron internetowych ma ją również w swoich propozycjach do kupienia. Nie jest droga co czyni ją bardziej atrakcyjną.

2. Drugą proponowaną grą planszową dla dziewięciolaktów i siesięciolatków jest „Planeta”.

To gra, która nie tylko edukuje, ale i ciekawi potencjalnych graczy. Wspiera motorykę, gdyż zawodnicy tworzą sami łańcuchy górskie, pustynie czy lasy.

Dzieci same nakładają kontynenty przez co uczą się geografii świata. Gra wykorzystuje elementy magnetyczne przez co nie jest łatwa do zniszczenia. Świetnie sprawdzi się dla większej ilości dzieci a nawet dorosłych.

3. Ciekawą propozycją dla przedziału wiekowego powyżej dziewięciu lat jest także planszówka „Wsiąść do pociągu” Europa”.

Gra polega na zbieraniu kart przedstawiających wagony pociągu i elementy potrzebne do budowy dworców, tuneli i torów kolejowych.

Planszówka oparta jest na logicznym myśleniu i przestrzenności. Gra staje się łatwa i przyjemna, gdyż jej zasad można nauczyć się w 5 minut. Zapewnia radość i zabawę całej rodzinie i doskonale sprawdza się w długie zimowe wieczory czy na spotkaniach rodzinnych.

Ceny gier planszowych dla dziewięciolatków i gdzie kupić

Planszówki coć nie najtańsze, są raczej w dobrych cenach zatem są dostępne dla wszystkich. Ponadto zachwycają szatą graficzną i jakością wykonania. Dostępne jest stacjonarnie w różnych sklepach z grami planszowymi oraz w wielu sklepach internetowych o tej tematyce.

Najlepszym miejscem do kupna gry planszowej dla dziecka jest internet – gdzie łatwo możemy porównać ceny tej samej pry proponowane przez różne sklepy.