Jaka planszówka na jaką okazję?

Na rynku gier planszowych istnieje wiele kategorii planszówek dlatego każdy może dobrać sobie odpowiednią dla siebie.

Istnieje wiele gier indywidualnych i grupowych, w które grać możemy z rodziną i przyjaciółmi.

Umilają one czas wolny dzieciom poza szkołą, dodatkowo uczą i wspomagają wiele procesów myślowych.

Gry planszowe dla dzieci

Dla dzieci najodpowiedniejsze są gry edukacyjne, szczególnie dla tych poniżej 6 roku życia, kiedy dzieci najszybciej chłoną wiedzę.

Rodzinne gry planszowe

Dla zwiększenia więzi rodzinnych najlepsze są gry rodzinne, jednak wspaniale się również sprawdzą gry logiczne, karciane czy kościane.

Jest to świetny sposób na spędzenie wolnych weekendów czy zimowych wieczorów.

Planszówki cieszą się coraz większą popularnością gdyż niebieskie światło komórkowe czy telewizyjne staje się coraz bardziej obciążające dla naszego zdrowia i ogólnego samopoczucia.

Planszówki towarzyskie i na imprezę

Na przyjacielskie spotkania świetnie przydadzą się gry na imprezę, które rozbawią towarzystwo i zapełnią owocnie wspólnie spędzany czas.

Dla wielbicieli militariów odpowiednie będą gry wojenne i strategiczne. Miłośnicy podróży i natury chętnie sięgają po planszówki podróżnicze i zręcznościowy.

Gry planszowe dla dwóch osób i par

Sczególną atrakcyjnością cieszą się również gry planszowe dla par. Dużo gier nadaje się do grania we dwójkę, jednak niektóre z nich wymagają większej ilości graczy aby rozgrywka była dynamiczna. W tym dziale opisujemy gry planszowe w które dobrze gra się we dwie osoby.

Gry planszowe w świecie digitalu

Gry planszowe potrafią umilić nawet najbardziej nudny wieczór czy spotkanie. Są alternatywą dla nieintegrujących gier komórkowych, polepszają interakcje międzyludzkie i uczą nowych rzeczy, słów i czynności.

Nie niszczą wzroku jak powszechnie znane i uzależniające smartfony, rozwijają i uspokajają umysł a także relaksują.

Gry planszowe mają zatem szereg zalet przemawiających za tym, że są nie tylko świetną zabawą, ale i edukacją. W planszówki może zatem grać każdy.

Nie ważne ile ma lat, gdyż na rynku istnieje wiele planszówek dostosowanych do każdego wieku.

Starszy czy młodszy znajdzie dla siebie odpowiednią grę, która może również stać się nietuzinkowym pomysłem na prezent dla najbliższych.