Strategiczne gry planszowe

Dużym powodzeniem na rynku gier planszowych cieszą się planszówki strategiczne.

Są one chętnie wybierane szczególnie przez mężczyzn, jednak coraz większą popularnością cieszą się również wśród kobiet.

Gry planszowe strategiczne cechują się strategicznymi zmaganiami, których tematyka jest bardzo szeroka. Od graczy wymagana jest umiejętność strategicznego planowania oraz chęć rywalizacji z drugim graczem.

Wiek graczy przewidziany jest tu mniej więcej od 10 lat wzwyż, gdyż wymagają one umiejętności i procesów myślowych, których nie posiadają młodsze dzieci.

Istnieją jednak planszówki strategiczne przeznaczone typowo dla młodszych dzieci poniżej 6 roku życia o całkowicie prostej tematyce dostosowanej stopniem trudności dla tego przedziału wiekowego (więcej o grach dla dzieci tutaj). Tematyka jest różna, od świata wirtualnego, po rozgrywki sportowe.

Planszówki strategiczne – propozycje:

1. Przykładem planszówki strategicznej może być powszechnie znany tytuł „Tiny Epic Zombie” polegająca na wcieleniu się w rolę zombie, odpieraniu ataku przeciwnika i umiejętności przetrwania.

2. Kolejnym znanym i ciekawym tytułem jest „Pandemic: Upadek Rzymu”.

Jak sama nazwa wskazuje, akcja gry toczy się w Rzymie, a zadaniem gracza jest jego ochrona przed bezdusznymi najeźdźcami.

W tej grze wzmacniają się procesy myślowe i można nauczyć się wielu nowych umiejętności, które mogą przydać się w życiu codziennym.

3. Świetną planszówką strategiczną jest również „Cryptid”.

Wykorzystując procesy dedukcyjne, gracz musi odnaleźć za pomocą różnych strategii miejsca zamieszkałe przez stworzenie.

Statystycznie tę planszówkę często wybierają osoby dorosłe.

4. Innym przykładem gry planszowej strategicznej jest także ciekawo brzmiący tytuł „K2” opierająca się na strategicznym zdobywaniu szczytu K2.

Planszówka wymaga dużego skupienia.

5. Ciekawą propozycją jest także „Fields of green”, stworzona dla miłośników rolnictwa i natury.